Search
  • Leivi Konsing

Google Ad kampaania ja märksõnad

Kui oled valinud enda tegevusega seotud parimad märksõnad Google Ad jaoks. Tea, et märksõnad töötavad koos kampaaniaga ja kampaania on reklaamrühma komplekt (set). Ja reklaamrühm on märksõnade ja reklaamide komplekt. Kampaania alustamiseks tuleb kirjutada reklaamtekst märksõnadega, mis on seotud kindla reklaamiga.

Mis on reklaamid ja kuidas need päringute ja märksõnadega töötavad?


Otsingupäring on küsimus, mida keegi Google-is küsib, siis ostingutulemused on vastused sellele küsimusele. Ja märksõnad käivitavad reklaami nende vastuste seas. Reklaamteksti kirjutades tuleb meeles pidada, et märksõnad oleksid seotud sama rühma reklaamidega.


Pealkirju kirjutades kasuta märksõnu. Esimene pealkiri kõige tähtsam, see mõjutab kliendi otsuste tegemisel kõige rohkem. Teise peakirja kirjutamisel veena klienti, miks ta peaks just sellele reklaamile klikkima. Mis väärtusi kliendile pakud. Kirjeldust kirjutades anna ettevõtte kohta rohkem teavet: miks peaks just seda ettevõttet eelistama? Piirdu ühe selge sõnumiga. Kui on soov mitut sõnumit edasi anda. Siis on hea hea kirjutada vähemalt kolm reklaami reklaamrühma kohta. Sest erinevaid inimesi kõnevatad erinevad sõnumid. Või kasuta erineva info edastamiseks reklaamilaiendit.
Reklaamide eesmärkide saavutamiseks peab jälgima millised märksõnad või reklaamid tõid enim müüki või päringuid. Oleneb, milline oli eesmärk. See tähendab konversioonide (Conversion) jälgimist. Konversioon on toiming, mida tahetakse, et keegi teeks veebilehel. See võib olla müük veebipoes, telefoni kõne või mõne faili alla laadimine. Konversioonide jälgimisega saab teada, milline reklaam töötas paremini ja sedasi saad teada, kuidas maksimaalselt reklaamieelarvet ära kasutada.


Kampaania on lansseeritud ja konversioonid on jälgimisel. Mis edasi?


Andmete üle vaatamisel pöörake tähelepanu asjaoludele, mis võivad toimivust mõjutada nagu pühad, soodusmüügid või konto muudatused.

Andmete üle vaatamine on üks osa tööst. Vaja on ka tegutseda. Hoolitse ka oma ettevõtte korrektse teave eest. Oma ettevõtte teavet saad hallata Google kontol.


5 views0 comments