Search
  • Leivi Konsing

Kuidas hallata oma ettevõtte teavet Googles?

Updated: Jul 8

Kas kliendid on ilmunud Sinu ukse taha ajal, mil ettevõte on suletud, või ei leia nad Sind üldse üles?Sellised probleemid on igapäevased ettevõtetel, kes ei halda oma infot Google My Business kontot regulaarselt või pole seda üldse seadistanud ja on jätnud ettevõtte info Googles klientide meelevalda. Me kõik teame, et väga palju on neid inimesi, kes otsivad infot ja kontakte läbi Google otsingumootori. Ja seetõttu on Google My Business kohustuslik digiturunduse tööriist.


Mis on Google My Business?


Nagu nimigi juba ütleb, siis tegemist on ettevõtte kontoga, kus saab hallata tasuta oma ettevõtte teavet ja kontakte, mida kuvatakse otsingutulemustes ja Google Mapsis.

Selleks, et kogu vajalik teave kliendi jaoks oleks leitav, kergesti kasutatav ja neil on juurdepääs Sinu toodetele ja teenustele ning neil on kerge Sinuga ühendust võtta.


  • lihtne jõuda oma klientideni ostingumootoris

  • võimalik tutvustada oma ettevõtet interjööri piltidega ja anda visuaalne põhjus valida Sinu toode või teenus

  • potensiaalsed kliendid saavad ühendust võtta helistades, sõnimit saates, tagasisidet andes ja saavad külastada Sinu ettevõtte veebilehte

  • Google Maps annab teada kliendile, kas ta jõuab Sinu juurde enne ssulgemist

  • võimalus lühidalt tutvustada oma toodet ja teenust

  • klientidel on võimalik jagada Sinu ettevõtte kohta teavet oma sõpradega ja lähendastega

  • lihtne luua postitusi, pakkumisi ja tasulisi reklaame

  • annab tagasisdet, kuidas kliendid on kaasatud Googles sinu ettevõttega


Kuidas registreerida Google My Business konto?


Konto haldamiseks on vajalik Gmaili konto. Kui see on olmas, siis alusta konto haldamist. Juurdepääs Google My Business kontole on siin.

Teine võimalus on avada oma Gmaili kontol "Google'i rakendused" alt Minu ettevõte (My Business).

Kui kontot pole, siis sisse logimise teekonna alguses saab selle konto luua. Konto saab luua endale või oma ettevõtte haldamiseks.


Ettevõtte manageerimiseks tuleb oma konto Googlest üles leida või see alles sinna lisada.
Uue Minu Ettevõtte konto lisamiseks küsib Google vajaliku teavet step-by-step nagu nime, kategooriat kuhu ettevõte kuulub, poe või kontori asukohta ja kontakte.

Peale küsitava teave lisamist tahab Google, et Sa oma füüsilist asukohta verifitseeriksid. Selleks on kaks võimalust. Esimeskes võid tellida omale füüsilisse postkasti verifitseerimiskoodi, mis saadetakse umbes 14 päeva jooksul või teiseks lased helistada oma telefonile robotil, kes ütleb sulle verifitseerimiskoodi. Helistamise võimalus on siis, kui tegemist on lauatelefoniga. Hoia oma ettevõtte kontakt teave igal pool sama sugused (NAP-Name, Address, Phone).
Verifitseerida on võimalik ka hiljem ja esmalt lisada oma info, millega soovid kujundada oma ettevõtte teavet avalikusele. Teave on leitav otsingumootoris peale verifitseerimist.


Ettevõtte infot on mugav manageerida telefoni allalaetud äpiga Android-is või iPhone-is.


Kui on tekkinud küsimusi või minu postitus on segane. Anna sellest teada. Ehk suudan selle paremaks teha.


Seniks, kõike kaunist ja hoolitse oma ettevõtte eest.

20 views

© 2020  | Tallinn | leivi@konsing.eu | +372 56563696

  • Facebook