Search
  • Leivi Konsing

Miks me näeme neid reklaame?

Updated: Jul 21

Kui külastame veebilehte, siis meie arvutisse asetatakse väike fail, mida nimetatakse Küpsiseks (HTTP-küpsis või brauseri küpsis). Küpsiste abil jäetakse meelde need asjad, mis meile meeldivad ja milliseid lehekülgi me kasutame nng kuidas korraldame oma otsinguid veebis. Küpsistega ei koguta isiklike andmeid, nagu nimi, aadress, telefoni number ja e-maili aadress. Meie huvid ja meeldimised segmenteeritakse ning reklaamija valib endale sobiliku segmendi, et luua meile huvi pakkuvaid reklaame. Ning see reklaam paigutatakse hiljem meie poolt külastatavale veebilehele. Reklaamide näitamise eest teenivad veebilehed tasusid ja saadud tasue eest saavad nad pakkuda meile huvitavat sisu.


Reklaamide isikupärastamine


See on see koht, kus saame isikupäratada isikliku eelistusi. Eelistused põhinevad isiklikul teabel, mille oleme oma Google-i kontole lisanud. Isikliku eelsituste lisamisel saavad Google koostööpartnerid reklaame sihtida meile meie võimalike huvide põhjal. Veebireklaamid rahastavad programmide arendamist ja teenuseid. Täielikult veebireklaamide näitamist me keelata ei saa. Kuid veebireklaami me saame hallata ja valida neid, mis meile kõige rohkem huvi pakub.


Kuidas hallata reklaame?


Kui oleme oma Gmailiga sisse loginud, siis saab valida Google-i konto haldamine ja avaneb uus vaade. Vasakus tulbast "Andmed ja isikupärastamine" ja seal edsi "Reklaamide isikupärastamine".


Samuti saame reklaame hallata ka siis, kui näeme reklaamidel üleval paremas nurgas kahte ikooni. Nagu sellel Games Of Throne reklaamipildidl.

Kui peale klikid, siis Google annab teada, miks ja kuidas neid reklaame näeb ning muuta relaamiseadeid.Kui meile reklaami näidatakse naguinii, siis võiksime valida endale näitamaks neid reklaame, mis meile meeldivad ja võivad ka kasu tuua. Näiteks kui meil on kodus kass, siis meid huvitavad kassidega seotud teemad. Või armastame kuulata klassikalist muusikat, siis meile meeldiks ju reklaamid klassikalise muusika kontsertidest.
1 view

© 2020  | Tallinn | leivi@konsing.eu | +372 56563696

  • Facebook