Search

Milline trükivärv on sõiduki kiletamiseks parim?

Parim viis teada saada, millised tindid sobivad eesmärgi rakendamseks kõige paremini on mõista tehnoloogiate erinevusi. Samuti on erinevad ka granatitingimused.

Solvent

Väga levinud tint, millega trükitakse erinevaid vinüülgraafikaid sõidukite kiletamiseks ja ka muudeks turundusmaterjalide teostamiseks. Solvent on lahusepõhiline tint, mida kasutatakse vinüülkilele printimiseks ja kuivamise protsess on aurustumine. Kuivamise protsessi kiirendatakse kuumutamisega, mille käigus pigment aurustub ja kinnitub materjalile. Kuivamine toimub õhu käes ja selleks kulub aega 24h. Kui vinüülkilel ei lasta kuivada pikemalt edasi peale solvent tintidega pritimist, siis selle lamineerimine ja kleepimine on hiljem keeruline ning kile eluiga väga lühike. Trükist on vaja kaitsta laminaadiga. Samuti ei ole hea erikujuline kleebis liiga varakult lahti lõigata, mis on prinditud servast servai, muidu kleebise ääred kooruvad üles. Ei soovita kasutada seda tehnoloogiat tapeetide printimiseks, mis on mõeldud kasutamiseks kodus või lastetoas.


EcoSolvent

Ehk ökoloogiline lahusti. Lahusepõhilisel ja ökoloogilise lahustil on aga ühe erandiga peamiselt samad. Ökoloogilised lahustid on keskkonnasõbralikumad. Need tindid kasutavad vähem lenduvaid orgaanilisi ühendeid kui tavalised solvent lahustitindid.

Nagu lahusepõhilisi tinte, saab ka ökolahusteid kasutada paljudes rakendustes siseruumides kui ka välitingimustes. Sama jutt ka siia juurde - ei soovita kasutada seda tindi tehnoloogiat kodu ja lastetoa sisustuselementide printimsieks.


Lateks

Tegemist on populaarsust koguva tindi tehnoloogiaga. Latekstindid peavad paremini vastu venitamisele ja ei teki moontamisi. Lateks vajab kuivamisel keemilisteks ja füüsikalisteks protsessideks kuumust ja eraldi ventilatsiooni. Peale kuumust on trükised kuivad ja valmis kohe kasutamiseks. Latekstint on veebaasil, kuid vastupidavaks teeb tindis kasutatavale latekskomponendile. Veebaasil tindid on lõhnatud ning sobivad sisetingimusteks kasutamiseks. Protsessi käigus sulab lateks ja seob tindi materjaliga. Vajab lamineerimist, et kaitsta trükist. Latekstehnoloogia tekitab vähem jääktinti, kui solvent. Sobib kodu ja lastetoa sisustuselementide printimiseks.


UV

UV-kiirguse abil kuivamine eeldab spetsiaalseid trükivärve, mille kuivamine toimub väga kiirelt. Sellised trükivärvid sobivad väga laiale materjali valikule. Ei vaja järeltöötlusena lamineerimist ega kuivamise aega.

Kindlasti oled tööd planeerides kuulnud trükojast või mõnelt spetsialistilt, kuidas UV tindiga prinditud vinüülgraafikaga ei soovitata kiletada sõidukeid ja vajavad järeltöötlusena siiski lamineerimist. Varem tõesti ei olnud UV tint kõige paindlikum. See sobis kõige paremini tasasele pinnale ja ei lubanud venitamist. Viimase paari aasta jooksul on aga turule tulnud uusi, paindlikumaid UV -tinte.

Kuid tintide tootjate koostisosad on erinevad, siis peab veenduma, et soovitatud UV-tint on piisavalt hea, et see ei vaja hiljem lamineerimist. Kehvad UV-tindid vajavad lamineerimist ning head laminaadi valikut, kuna kõik laminaadid ei pruudi jääda püsima trükitud osale.
Millised on tingimused, et saada garantiid vinüülgraafikale?

Garantii tingimuste saamiseks on väga palju erinevaid tegureid:

  • milline on sõiduki pinna olukord;

  • kes kleebib? Kas on olemas materjalitootja sertifikaat? Väga oluline on, et materjali kleebib sama materjali tootja poolt sertifitseeritud kleepija;

  • kas materjal ja trükivärv on heaks kiidetud ning kas on kasutatud soovitatud ICC profiile printimisel. Tavaliselt materjali eluiga on 3-7 aastat;

  • kleebitava vinüülgraafika värv. Punased ja kollased võivad tuhmuda kiiremini, lühendades garantiid. Liigne päike ja kõikuv kliima mõjutavad vinüülgraafika eluiga.

  • õige viis autopesuks. Harjapesu ei sobi kleebitud autodele.


Kõik vinüülkiled ei ole samad ja ei rakendu samad tingimused, seega veendu, et saad vajaliku kaitse. Garantii kaitseb tekkinud defektide eest.


Kõige parema lahenduse saab, kui konsulteerida spetsialistiga kes oskab hinnata eesmärki ja ootusi ning oskab välja selgitada Sinu vajadused.


#carwrapping #autokiletamine #autokile #vinylwraps #solvent #latex #UV #ecosolventRecent Posts

See All