Search

Mis on UV-printimine?

Selle tehnoloogiaga saab printida kõigile materjalidele. Piiranguid seab ainult masin ise. Tegemist on ainulaadse digitrükiga, mis kasutab tintide kuivatamiseks ultraviolettkiirgust - UV.UV -kuivatamise tehnika ehk fotokeemiline kuivatusprotsess võeti algselt kasutusele maniküüris geelküünelakkide kiire kuivatamise vajadusena, kuid hiljem on selle kasutusele võtnud trükitööstus, kus seda kasutatakse erinevate turundusmaterjalide ja sisekujunduselementide printimiseks.


Tint sisaldab vedelate monomeeride, oligomeeride, polümeeride ja fotoinitsiaatorite segu. Kõvenemisprotsessi ajal neelab suure intensiivsusega valguse spektri ultraviolettkiirguse osas lainepikkusega 200–400 nm fotoinitsiaator, mis läbib keemilise reaktsiooni.


UV kasutab kõige klassikalisemat CMYK-värvilahendust. Kuid võimalik on printida trükitavale alale ka valge ning võimalik on katta prinditav ala osaliselt või täielikult lakiga, mis muudab kujutise reljeefsemaks ning silmapaistvamaks.


Tintidel on ka paremad füüsikalised omadused, parem läikiv viimistlus, kriimustus-, kemikaalide-, lahusti- ja kõvaduskindlus, parem elastsus ja ka parema tugevus. Need on ka vastupidavamad ning pakuvad suuremat tuhmumiskindlust, muutes need ideaalseks välitingimustes kasutamiseks. Protsess on ka kulutõhusam-rohkem tooteid saab printida lühema aja jooksul, parema kvaliteediga ja vähem praaki. Lenduvate orgaaniliste ühendite puudumine tähendab peaaegu, et keskkonnale tekitatakse vähem kahju ja see on jätkusuutlikum protsess.Millal valida UV-print?


  • Kui trükistega on kiire - kuivab kiiresti ja on ilmastiku kindel ning ei vaja lamineerimist. Kui mõni tootja soovitab siiski lamineerimist, siis võib eeldada, et UV-tindid pole piisavalt hea kvaliteediga.

  • Kui on soov saavutada eriline väljanägemine trükisele - UV tint ei imendu materjali sisse ning tulemusena jääb see materjali peale. Võimalik katta trükis osalisel või täielikult lakiga. Samuti valge värviga.

  • Vajadus kasutada ebatavalisi materjale - UV -tindid on trükitavad otse materjalide pinnale - klaasile, metallile, plastikule jne. Materjali paksuse ja kuju piiranguid määrab masin ise.

  • Eesmärk on kasuatda läbipaistvaid materjali ning nagu teada, siis läbipaistvale materjalile ei ole hea printida värvilisi pilte, sest need kumavad läbi. UV printeriga saab värvidele alla printida valge ning tulemus jääb ergas ja nähtav.
#UV

Recent Posts

See All